SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
grgr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.červen 2012 - 8:18

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od grgr »

jj, je mi to jasný :)
experimentovat určitě budu :)
Ale až časem.

Jde mi o to, že až to vybalim, a strčim tam kartu od Upc s irdeto, jestli to půjde. nebo budu muset laborovat od začátku? Pokud to půjde, tak mi to stačí a blbnout s alternativama budu až časem, až se víc rozkoukám :)

p.s: u toho Sparku píší, že podporuje hybridní vysílání, to půjde u Aliena případně taky?
Naposledy upravil(a) grgr dne 11.červen 2012 - 11:47, celkem upraveno 1 x.
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od zzaner »

Spark-mcas(musíš mít instalaci)CW i ICE jdou,i různé alternativy karet také,tak ta UPC by měla také jít.Já mám Pingulus(spark+ enigma2),přepínám SW.Dej si tam mcas a TOOL2.Po síti ti to stáhne klíče,ale potřebuješ více sat.pozic,abys toto více využil,nejlepší je motor.Já mám 53E---45w,maká to perfektně,tak ať se ti také daří.
grgr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.červen 2012 - 8:18

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od grgr »

Tak asi radeji koupím toho aliena. Prý má být nějaká nová verze?
A ještě poslední dotaz (prozatím) :) : jde nějak připojit více usb zařízení, HDD,DVD, Wifi? přes nějaký usb hub?

Díky a sorry za blbý dotazy :)
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od zzaner »

Zkoušel jsem klávesnici,myš a flashku najednou přes 4 místné HUB,pakDISK 500+ MYŠ,ale nepoužívám,na analog TV na to špatně vidím.Jinak,běhá na tom i internet.Skutečně si vyhraješ. :)
grgr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.červen 2012 - 8:18

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od grgr »

tak mě napadá, když GM Spark reloaded umí HbbTV, umí to i ostatní s posledním sparkem (alien, pingulus)....
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od efendy55 »

zzaner píše:Nestraším,tvrdá realita.Ve sparku,žádný problém,ale ta enigma.(velmi dobré na rozhýbání mozkových buněk.Jen konstatuji,že pokud nebude mít přijmač jen pro sebe ,aby počítal s nějakými problémy.Buď bude experimentovat,nebo bude rodina koukat a pokud jej chytne experimentování,tak ať si koupí rovnou dva). :Yahoo!:
svätá pravda s tou enigmou o zábavú máš postarané ,tiež mám viac satelitov .aliena mám tiež na učenie s enigmou a oscamom , ale v sparku ide bez problémov ,udelujem mu bobríka za spolahlivosť . ale ked sa pohráš aj s enigmou a vieš kde čo a ako nastaviť tak to ide , aj ked môj alien po týždni s enigmou zažil ,,zelenú smrť "a s pomocou kamoša sme ju prehrali na novo ,,zatial ide bez problémov " ,uvidíme do kedy ,ale pokial tam nenahrávaš somariny ,len to čo potrebuješ tak by nemal byť problém . samozrejme táto enigma nebude asi nikdy na úrovni dreamboxa ,vu+ a im podobné ,ale za tie prachy čo chceš . ked ti zachrčí enigma prepneš na spark a ideš dalej . nech sa darí .....
Všetko 4K
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od zzaner »

Já tam mám (momentálně)HRnigmu,jsou pro ni pluginy i na EMU(i když ji nebudeš muset využívat,poněvadž ve sparku Ti toho běží,co hrdlo ráčí.Pokud něco SW posereš,nechá se to SW napravit.Je to skutečně přijmac pro zábavu a pokud se trochu(jako já)naučíš,tak zábavy máš kopec.Pořád zjišťuji,jak mám velké mezery,tak že mám pořád co dělat. :ROFL:
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od efendy55 »

ja tam mám nebulu , pred tým som mal hd freak . všetko ide , len neviem zase nastaviť timeshift aby mi to nahrávalo na usb hdd , pred tým som to v nebule rozchodil , dokonca som tu na fore napísal návod ako na to ,ale po prehratí nebuli mi to už nefunguje . ked mu zadám nahrávanie na hdd v dreamboxe alebo vo vu+ na interné hdd tak to ide ,len nie na usb hdd . ešte som skúšal ten hdd v aliene nastaviť na sieť ale tiež mi to nefunguje . s alienom sa dostanem na všetky hdd v dreamboxe ,vu+ , sieťový hdd v routri a dokonca na multi prehrávač e-gret bez problémov . sambu tam samozrejme mám , ináč by som sa na tie hdd nedostal . ide to tebe v tvojej enigme ?
Všetko 4K
grgr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.červen 2012 - 8:18

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od grgr »

Prosim Vas, jde nastavit a používat aby Alien (ve sparku) nahrával na NAS? Nebo musí být USB disk?
grgr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.červen 2012 - 8:18

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od grgr »

mzahalka píše: Někdo tady psal, že spark reloaded měl problém s DO po nahrání enigmy. Já bych tedy volil klasického aliena.
Tak jsem si koupil klasickýho aliena a je tam ovladač stejný jako u GM Spark reoaded. tedy http://i.iinfo.cz/images/54/golden-medi ... lkac-1.jpg
(jen bez potisku)
Toliko k případným problémům s ovladačem :)

Ale našel jsem nějaký plugin co by to měl řešit. Tak uvidim.
hihihi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 26.září 2010 - 9:31
satelitni prijimac: Xtrend ET-8000 / ATV 5.3

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od hihihi »

Pokud si tam nahraješ E2 od HDMU, tak tam ti toto nové DO bude fungovat rovnou bez úprav. HDMU image je určen už pro nové typy DO.
grgr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.červen 2012 - 8:18

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od grgr »

Tak a už jsem u prvního zádrhele. Když zapnu Aliena, tak nabíhá cca 45sec. Když ho ale uspim (vypnutím na DO), tak pak taky startuje těch cca 50sec.
Co nemá z uspání start rychlejší? nebo je to třeba nastavit? ???
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Pastoman »

Menu/system/rozne nadstavenia/stand by režim -nadstaviš na FALSE a nie TRUE. :poklona:
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
grgr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.červen 2012 - 8:18

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od grgr »

Na to jsem přišel, ale to asi jede pořád na plno, ne? Protože pořád hřeje. To neni uspání. :x
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od mzahalka »

grgr píše:Na to jsem přišel, ale to asi jede pořád na plno, ne? Protože pořád hřeje. To neni uspání. :x
Musíš si uvědomit, že systém jinak nabíhá přibližně stejně dlouho jako klasický PC. Navíc Alien může fungovat i jako server a ten musí být ve standy stavu připraven poskytnout kody z karty, kterou klient sdílí. Takže něco za něco. Ano, ve standby se sníží spotřeba jen o málo a alien trochu hřeje, ale snad tě to finančně nezruinuje.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
grgr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 11.červen 2012 - 8:18

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od grgr »

Je normální, že když zrestartuju Aliena, nebo ho i jen sleepnu, tak se mi smaže spousta nastavení (síť, čas a i další)?
Nebo dělám něco blbě?
Uživatelský avatar
desperad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 05.duben 2007 - 21:38

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od desperad »

zdravim vas, dnes sa opat trochu hrajem s oscamom...
...stala sa mi taka zvlastna vec(aspon pre mna)
na fw 1.2.48 so nainstaloval plugin
"plugin_Alien_Spark_OSCam_SVN6788.zip
OSCam - Build: SVN6788
- Pre-configured to work with Internal Card Reader
- Including Sample configs for several Card Types & Servers"

zo sat-support.tv http://www.sat-support.tv/?a=downloads&dir=23
i ked je tam napisane ze citacka je predkonigurovana ?!
prekvapilo ze mi takmer okamzite nabehla karta 0D96 ktora mala
expirovane zapisy (pri sucasnych problemoch skylinku s kompletnou ponukou :D ) no a hlavne som nepochopil ze to slo aj s nenakonfigurovanou citackou (ziadne caid a ostatne tu preberane parametre) a tiez nerozumiem preco sa konfiguracne subory oscamu teraz nachadzaju tuto 0:/root/plugin/var/keys/ a nie v 0:/root/plugin/var/tuxbox/config/ ako som bol zvyknuty...v com je rozdiel pri takomto umiestneni konfiguracnych suborov?
aku ma asi takato konfiguracia zivotnost bez ohladu na momentalny stav
ako otvoreny skylink-zablokovanie takehoto stavu (ak je vobec mozne)
ma nezaujima, skor aby bezne prechadzali zapisy.dakujem za vase nazory a poznatky.
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od mzahalka »

Jestli to nebude tím, že skylink jede v nouzovém režimu - tedy pravděpodobně vše v FTA.
http://www.parabola.cz/zpravicky/17038/ ... em-rezimu/
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Uživatelský avatar
desperad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 05.duben 2007 - 21:38

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od desperad »

mzahalka píše:Jestli to nebude tím, že skylink jede v nouzovém režimu - tedy pravděpodobně vše v FTA.
http://www.parabola.cz/zpravicky/17038/ ... em-rezimu/
to mi je jasne za maju problem, ale uplne fta to nie je :D bez karty nefici nic.
skor ma zaujima to rozdiel medzi umiesnenim config.suborov oscamu v tuxboxe a slozke keys?!
JdeA FM
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 18.červen 2012 - 21:34
satelitni prijimac: Golden Media Spark Reloaded

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od JdeA FM »

Od pondělka mám doma svůj první Linux, šel jsem do Golden Media Spark Reloaded. Ač pročítám tohle a další fóra dost dlouho, přece jen mám ještě pár otázek. Ještě jednou raději připomínám, že linuxem jsem nepolíbený proto možná budou některé věci znít jako od Lamy.
Pročetl jsem kompletně tohle vlákno, i to co se týká Enigmy2. Návod mám jen ten oficiální, tudíž bez českého.
1. Proto jsem se chtěl zeptat, jak je to s funkcí PIP(mozaika), ve většině recenzí Linuxových sat STB jsem četl, že tuto funkci mají, ale já zatím nepřišel na to, jak ji ve Sparku rozchodit, po zmáčknutí modrého tlačítka s mřížkou mi naskakuje Spark Portal.
2. Spark mi nabízí aktualizaci FW. Ale jsou tam k dispozici i další verze, které jsou mezi tou novou a stávající(1.2.45 mám a je tam třeba i verze 1.2.45NEW) takže asi postupně nahrávat jednu po druhé že?
3. No a tento dotaz bych sice mohl dát do vlákna týkajícího se Enigmy, ale týká se vlastně i sparku....
Podařilo se mi přes Spark nainstalovat a nabootovat i Enigmu2(GM990 E2 HAARP v3c) tam se mi ale nedaří rozchodit satelity( mám ICE Kartu od Skylinku), ve Sparku jsem pomocí modrého tlačítka udělal sken Satelitů a tak se tam Diseq nastavil sám. V Enigmě jsem zkoušel snad vše, ale opravdu mi nejdou ani volné programy), to je také důvod, proč jsem stále na Sparku.
4. Ač jsem pročítal obě vlákna Spark i Enigma, tak jsem nepochopil jestli ty pluginy CSFD fungují jen v Enigmě, nebo jestli něco podobného není i pro Spark.
Díky všem za info. Ještě jsem chtěl poprosit, kdyby někdo měl přehled o vláknech pro začátečníky s Linuxem, když mi sem hodí třeba link, tak si je půjdu prostudovat, nicméně zatím jsem tady nenašel žádné vlákno, které by bylo srozumitelnější pro lidi zcela nepolíbené Linuxem- vím že bez těch základů to prostě nejde.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“