Opticum HD X403p

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
dwinmat
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 03.červen 2012 - 7:44

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od dwinmat »

Díky moc, hned jak seženu kabel tak to vyzkouším :-) Jsem Vám zavázán. Jenom ještě jedna otázka, k tomu proč jsem se dostal do takovéhohle problému. Stáhnul jsem si na http://www.ijachouf.com/ poslední firmware, ale vždycky mi hlásil, že mám špatnou verzi loaderu, tak jsem zkusil stáhnout nějakej starší SW, jestli to půjde. Vyzkoušel jsem 1.3.42 a ten fungoval, akorát nešlo DO, tak jsem zkusil 1.3.61 a tam jsem skončil. Dělal jsem něco špatně???
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od vlado.ucho »

Delal si toho viac špatne.Za prvé, musíš vedieť aký FW je pre tvoju verziu diaľkového ovládača,sú dve verzie-jeden je rovný a druhý zaoblený.Za druhé musíš dodržať správny postu flashovania cez USB,čiže ak ti napíše nesprávny,tak ho tam neládovať.Nájdeš v sekcii Downolad aj návody a je tam aj manuál k tomuto STB,niečo si o tom naštuduj a potom rob hokusi-pokusi,aby si si z neznalosti problematiky neumrtvil načisto STB:Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
dwinmat
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 03.červen 2012 - 7:44

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od dwinmat »

Jo jo to je pravda, ale ze začátku to vypadalo jednoduše :-) Holt chybama se člověk učí a děkuju Vám všem za rady.
derick03
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 29.březen 2009 - 3:39

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od derick03 »

Zdravim, mam tento stb s fw 1.4.34. Pouzival som upc crw kartu. Presiel som na skylink, teraz mam ice kartu. Po prvom vlozeni karta nabehla do 1 min. Po cca. tyzdni som si objednal premiovy kanal a od aktivacie preslo uz asi 12 hod a stale vypisuje "kodovane". neprisli zapisy alebo kde je problem? Na infolinke mi povedali, ze je to aktivovane, poslali zapisy, ja som si posielal zapisy a stale nic. Vie mi niekto pomoct? Nemam moznost dat kartu do ineho stb prip. modulu. Dakujem.
Uživatelský avatar
RAMSES
Odborník
Odborník
Příspěvky: 353
Registrován: 07.únor 2010 - 23:22
Bydliště: "CzechoSlovak SAT fóra"

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od RAMSES »

dwinmat píše:Jo jo to je pravda, ale ze začátku to vypadalo jednoduše :-) Holt chybama se člověk učí a děkuju Vám všem za rady.

Ak by bolo všetko také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá, tak asi by nebolo ani naše fórum... [-X [-X

...učíť sa učíť sa učiť sa, ako povedal jeden múdry človek !!! :book:

Inač nerob si z toho ťažkú hlavu je nás tu viacej takých, čo sme tiež o týchto veciach zo začiatku veľa nevedeli, ale ak máš výdrž a trocha Ťa to zaujíma, tak veľa sa tu naučíš. :wink:
satmont.online
Home site * s u p p o r t s a t *
VU+
Uživatelský avatar
desperad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 05.duben 2007 - 21:38

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od desperad »

zdravicko,
...ziadne tvorive napady ohladom neprechadzajucich zapisov na "zaloznu" ICE kartu pri CCCam sharingu UCP?... #-o
mirob111
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 17.říjen 2008 - 13:43

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od mirob111 »

Vypni si zdielanie , prepni sat na program čo ti nejde a pošli si zápisy na ICE. Niekedy treba poslať zápisy aj viackrát.
martin kyncl
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 11.březen 2007 - 17:16
satelitni prijimac: Amiko

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od martin kyncl »

Zdravím panové,
pomužete mi mám tu Opticum X403p a bude zřejmě špatně vložený FW přes USB. Na opticu se ukáže jen uvodní hlašení a konec po delším hrani s ovladačem mi naskočilo free stanice ale nedostanu se nikam ovladač nereaguje. Zkusím FW poslat přes RS 232 ale musím mit spravný FW a to nejsem schopný zjistit. Tak tady prosím o POMOC :unknown: zaoblený ovladač
Dik všem
Naposledy upravil(a) martin kyncl dne 15.červen 2012 - 18:02, celkem upraveno 1 x.
Opticum 9500 HD Amiko 8340 HD
Uživatelský avatar
plesi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 16.květen 2009 - 18:51
satelitni prijimac: nic staleho...
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od plesi »

out of order...
martin kyncl
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 11.březen 2007 - 17:16
satelitni prijimac: Amiko

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od martin kyncl »

Děkuji za nasměrování :book:
Opticum 9500 HD Amiko 8340 HD
martin kyncl
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 11.březen 2007 - 17:16
satelitni prijimac: Amiko

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od martin kyncl »

martin kyncl píše:Děkuji za nasměrování :book:
No a už to maká :Yahoo!:
Opticum 9500 HD Amiko 8340 HD
jarin53
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 22.červen 2012 - 13:54

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od jarin53 »

Zdravím všechny, u X402p mi najednou přestalo fungovat připojení přes HDMI, jde to jen přes SCART. Zkoušel jsem různé FW a nic. Můžete mi prosím někdo poradit jestli se s tím dá něco dělat? Předem díky!
Uživatelský avatar
vlado.ucho
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 662
Registrován: 17.březen 2009 - 14:31
satelitni prijimac: rôzne šunty
Bydliště: Trnava-malý Rím

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od vlado.ucho »

jarin53 píše:Zdravím všechny, u X402p mi najednou přestalo fungovat připojení přes HDMI, jde to jen přes SCART. Zkoušel jsem různé FW a nic. Můžete mi prosím někdo poradit jestli se s tím dá něco dělat? Předem díky!
Vymeniť HDMI za kvalitnejší.Nech sa darí.
DM-800SE-Parabola Gibertini 100cm- motor Digi Power SG-2100A,a kopa iných šuntov.
lxb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.květen 2008 - 14:54

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od lxb »

jarin53 píše:Zdravím všechny, u X402p mi najednou přestalo fungovat připojení přes HDMI, jde to jen přes SCART. Zkoušel jsem různé FW a nic. Můžete mi prosím někdo poradit jestli se s tím dá něco dělat? Předem díky!
no vlado dal dobru radu ale tiez je dolezite aky mas TV , mal som pripad kde na samsung led tv urobilo to iste , a zistilo sa ze je vadna doska v tv a bolo to na reklamaciu .takze skus najskor vymenit hdmi kabel ,ak mas moznost skus prijimac na inom tv ci tam hdmi ide ak ano skus iny pristroj ktory hdmi na tvojej tv a tymto ukonom zistits co je vlastne vadne a potom riesit problem , ako vlado pise : Nech sa dari .... :-)
yosarian77
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 30.listopad 2009 - 11:24

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od yosarian77 »

Mne urobilo teraz tiež to isté čo vravel jarin53 odrazu mi prestalo isť cez Hdmi ide iba cez scart tiež mam X402p skúšal som na dvoch tv z hdmi a nejde to aa kedže vraví že FW nejde tak neviem neviem..
jarin53
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 22.červen 2012 - 13:54

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od jarin53 »

Jak vidím, tak nejsem sám kdo má tento problém. Zkoušel jsem to na jiných TV i s jiným kabelem a nic. Instaloval jsem starší FW i novější, to vše funguje kromě lemontree. Z mého X402p se tedy stal pouze SD přijímač. Nejlepší je, že to HDMI přestalo fungovat jeden den po skončení záruky! Jinak díky za rady.
Uživatelský avatar
hauk1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 06.březen 2011 - 8:56

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od hauk1 »

Prosím Vás neviete o nejakom softe na x403p so starým diaľkovým, ktorý má funckiu Fast Scan na skylink? Zatiaľ sa mi podarilo s Fast Scanom iba na Cyfra+ nájsť...
Opticum HD x403p (FW Opticum x403p@Amiko SHD7900-8000 1.3.15.emu), starý oblý diaľkový ovládač, duo LNB monoblock (23,5°E; 19,2°E), parabola 80 cm Fe, Skylink ICE karta, LED FullHD TV SAMSUNG
milken
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 65
Registrován: 08.červenec 2010 - 8:16

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od milken »

Neviete mi prosim poradit ako nahodit aktualne keys na prijimaci Opticum HD403 ( soft 1.2.87 ). Pridem do key edit ale tam neni ziadne cervene tlacitko s tym ze nahrat mcskey. Mam stiahnuty aktualny subor mcskey.bin, ale neviem ho pouzit. Dakujem
emtec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 15.duben 2009 - 19:21

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od emtec »

milken píše:Neviete mi prosim poradit ako nahodit aktualne keys na prijimaci Opticum HD403 ( soft 1.2.87 ). Pridem do key edit ale tam neni ziadne cervene tlacitko s tym ze nahrat mcskey. Mam stiahnuty aktualny subor mcskey.bin, ale neviem ho pouzit. Dakujem
rozbaleny keys si daj na usb kluč vlož ho do primača vojdi do key edit a budeš tam mat červene tlačitko na potvrdeie aktualizacie keys
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od mmiriboy »

Tak ma napadá, a máš ten soft z podporou EMU? T.z. Menu / Podmínený prístup / CA nastavení / Key Edit ???
Tu musíš nájsť okrem zoznamu "Code Edit" možnosti: Červené tlač.- Load mcaskey.bin a Zelené tlač. Backup mcaskey.bin.
Ak toto tam nemáš, tak máš v boxe soft bez podpory EMU! Daj si tam iný....
:poklona:
Treba viac :book: :!:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“