SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
mman
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 08.leden 2009 - 16:07

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od mman »

...sa trápim s rozbehaním IRDETO karty po skončení GlobalFree. FW je 1.2.58se Spustil som MCAS a nič... Mal som spustený aj samotný OSCAM 6148 potom aj 6241 a tiež nič. Potom som spustil mcas a 6148 a asi po pol hodinke zrazu zápisy prišli. Ak ale nechám znova zapnutý iba MCAS alebo OSCAM, mám znova tmu.

Zatiaľ iba na české programy z ponuky digital. snáď čoskoro prídu aj tie ostatné aj na SK programy a Promo.

Viem že sa to tu už párkrát preberalo ale návod ako to spoľahlivo rozbehať som v celom vlákne nenašiel.

Problém je v tom že STB sa pomaly zahlcuje a reakcie pri prepínaní sú spomalené. Pomôže iba zadný vypínač.

EDIT:
tak teraz tomu naozaj už vôbec nerozumiem.... doinštaloval som NEBULA V3 z odkazu na tomto fóre, po ladení som zistil že tam nie sú pluginy. Naštartoval som teda znova SPARK, zapol iba MCAS a zrazu to fungovalo... Zápisy na PROMO pre hboHD, NovaSport HD zatiaľ stále neprišli... ani po 3ej reaktivácií.
Mira.cz
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: 02.září 2007 - 15:09
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Mira.cz »

mman píše:...sa trápim s rozbehaním IRDETO karty po skončení GlobalFree. FW je 1.2.58se Spustil som MCAS a nič... Mal som spustený aj samotný OSCAM 6148 potom aj 6241 a tiež nič. Potom som spustil mcas a 6148 a asi po pol hodinke zrazu zápisy prišli. Ak ale nechám znova zapnutý iba MCAS alebo OSCAM, mám znova tmu.

Zatiaľ iba na české programy z ponuky digital. snáď čoskoro prídu aj tie ostatné aj na SK programy a Promo.

Viem že sa to tu už párkrát preberalo ale návod ako to spoľahlivo rozbehať som v celom vlákne nenašiel.

Problém je v tom že STB sa pomaly zahlcuje a reakcie pri prepínaní sú spomalené. Pomôže iba zadný vypínač.

EDIT:
tak teraz tomu naozaj už vôbec nerozumiem.... doinštaloval som NEBULA V3 z odkazu na tomto fóre, po ladení som zistil že tam nie sú pluginy. Naštartoval som teda znova SPARK, zapol iba MCAS a zrazu to fungovalo... Zápisy na PROMO pre hboHD, NovaSport HD zatiaľ stále neprišli... ani po 3ej reaktivácií.

Ve sparku je plugin mcasfull , v oscam musíš u klienta povolit zápisy kolonka AU - 1

, v nebule a nebo jiné enigmě musíš nainstalovat pluginy sám .

To je jako když si koupíš auto , tak tam musíš dolejt palivo abys jezdil , vono se to samo neudělá !!! Máš tady toho napsanýho dost , tady v sekci je vše co potřebuješ včetně postupů.
MULTIFEED 13E - 19,2E- 23,5E-28,2E ----server on ubuntu-13.04-server-i386-Argolis SmarGo SmartReader Plus, přijímač: Vu Zero-OpenPli 4, Vu Zero 4k - Vti ,Axas His 4K Combo-openATV
mman
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 08.leden 2009 - 16:07

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od mman »

Ve sparku je plugin mcasfull , v oscam musíš u klienta povolit zápisy kolonka AU - 1

, v nebule a nebo jiné enigmě musíš nainstalovat pluginy sám .

To je jako když si koupíš auto , tak tam musíš dolejt palivo abys jezdil , vono se to samo neudělá !!! Máš tady toho napsanýho dost , tady v sekci je vše co potřebuješ včetně postupů.[/quote]

...vyriešené... áno popísaného je tu dosť...

chyba bola v tom že som stiahol pluginy z www.sat-support.tv, tie sú staré, hlavne MCAS
pomohol som si pluginmy z 26.10.2012 z http://www.sparkfans.net/download/file.php?id=213 (ak som uviedol nepovolený odkaz, ospravedlňujem sa. nie je to môj upload a preto sem nedávam rovno súbor)
Je tam aj MCAS 1.4 a ten pre čistú SK*LINK Irdeto HD kartu fachčí zatiaľ 48 hodín bez chyby, prepnutí bolo zatiaľ cca 500
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2995
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od efendy55 »

chlapi ,vie mi prosím niekto poradiť s alienom 8900 ? mám dve paraboli a na nich 3x konvektor na 8 výstupov všetko cez disec všetky satelity fungujú bez problémov , len na aliene ked pozerám program hd a prepnem napr . vuuno medzi satelitmy napr . s thora na 23,5 a naopak tak na aliene sa mi na chvílu sekne hd obraz ,sd programy idú bez problémov . samozrejme som skúšal aj prehodiť diseci prepínače / mám tri typi / aj káblé aj výstupi na konvektore aj prehodiť rôzne kombinácie na disecu ale nič nepomáha . robí mi to aj v nebule aj v sparku . ked dám ten istý koaxial s aliena do vuuno ,dreamboxu ,bensatu tak ide všetko bez problémov . skúšal som aj káble s dreamboxa, vuuno, bensatu / kde idú bez problémov / dať do aliena a opäť to sekne na tých hd programoch ked prepnem na vuuno medzi satelitmy . ked mám zapnuté dmko,vuuno a bensat tak samozrejme bez problémov prepínam medzi satelitmy tam nič nesekne . už mi došla fantázia . pripadá mi to ako keby alien mal problém udržať napätie v kábli ak je napojený na konvektor s viac výstupmi . :thankyou:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
RossiD
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 27.červenec 2011 - 20:25

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od RossiD »

Dnes mi dorazil EDISION ARGUS Pingulux plus, vše jsem dal dohromady leč nahrávání na síťový disk ne a ne rozchodit, přitom DM a IPBox s ním bez problémů šlapou.Síťový disk jede na Synology DS212j .Nevím, nejsem žádný síťař ani odborník, ale při volbě NFS na kterou mi jedou i ostatní stroje mi ve sparku zmizí přihlašovací údaje pro přístup na HDD a nastavení nelze aktivovat, funguje pouze v CIFS, aktivace proběhne OK - nahrávaní však končí aniž by začalo s hláškou selhání záznamu.
Pokud dělám nějakou koninu a plácám hlouposti opravte mne prosím a naveďte správným směrem.Děkuji
DM 800HD SE original (OpenPLi 4.0) / IPBox 9900HD (Flash/USB - Image 1.2.2 2013-06-08/Hyperion v4.5) / EDISION ARGUS Pingulux plus (openATV 5.0) / GOLDEN MEDIA Reloaded (openATV 5.0)
frantisek68
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 26.leden 2008 - 11:11

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od frantisek68 »

Doteraz som chodil v sparku ale teraz som nainšt.PKT Nebula +CCcam 2.1.4 -ide aj ORF ale kartu ICE sky link nie a nie rozchodiť,skúšal som aj oscam1.20 unstable./aj ine/..configi podla dreamu aj podla návodu a nič.
1-ide karta aj CCcame 2.1.4 ? prípadne čo treba zmeniť či doinštalovať
2-ak má niekto funkčné configi pre oscam pošlite/ja ich mám v var/key/
Ďakujem
pele1
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1063
Registrován: 11.leden 2011 - 16:57

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od pele1 »

Karta ICE v CCcame 2.1.4 nechodi,pre EMU s ICE radšej použi oscam ymod.
Uživatelský avatar
eliasprofeta
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 20.září 2007 - 10:00
satelitni prijimac: VU Solo SE V2

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od eliasprofeta »

The NEW 1.2.60 Spark version brings Live Streaming for channels to PC through local network, Blind-Scan & Unicable support, and much more (including improvements and bug fixes) for the Amiko SHD-8900 Alien!
Available for download from Spark Online, and www.amikostb.com !

Also coming soon for Alien2!
VU+ solo SE V2, Amiko micro HD SE,freesatbyUPC, Maximum 85e multifokus 1W-9E-19,2E-23,5E
kubik1977

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od kubik1977 »

The NEW 1.2.60 Spark - dnes som si ho nainstaloval ja samozrejme pred instalaciou a aj po som urobil tovarenske a musim konstatovat ze ide dobre aj TXT aj YOUTUBE a aj POCASIE zatial nic nezamrzlo a mam pocit ze prijimac ide troska rychlejsie
kubik1977

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od kubik1977 »

bigj66 píše:Připojil ses na box a streamoval jsi hd kódovaný kanál na pc ?? Přitom to zamrzne jinak samozřejmě ne.
to som nerobil a ani nerobim takze mi to je jedno
kadaboy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 09.únor 2010 - 21:23
satelitni prijimac: GM 990
Bydliště: Pardubice

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od kadaboy »

Provedl jsem update na 1.2.60 a zkusil streamovani. Funguje mi HD i SD kodovany programy. Jen VLC plugin mi kostickuje a zatim nevim, jak snizit kvalitu. Poradi nekdo? Mam Firefox, nainstalovala se Java a video se pousti pres VLC.
Pohyb v menu se mi zda rychlejsi.
TV - Panasonic 42 PX80E STB - Golden Media 990 Spark HTPC - DVB-S Pinnacle 7010x
kadaboy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 09.únor 2010 - 21:23
satelitni prijimac: GM 990
Bydliště: Pardubice

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od kadaboy »

Při streamovani by měl být STB puštěný? Jsem si s tím hrál a když se dívám na PC a potom vypnu STB, tak program stále běží na PC. Ale pokud chci přepnout, tak už přestane běžet. Takže předpokládám, že by měl být STB stále zapnutý...
TV - Panasonic 42 PX80E STB - Golden Media 990 Spark HTPC - DVB-S Pinnacle 7010x
kubik1977

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od kubik1977 »

kadaboy píše:Při streamovani by měl být STB puštěný? Jsem si s tím hrál a když se dívám na PC a potom vypnu STB, tak program stále běží na PC. Ale pokud chci přepnout, tak už přestane běžet. Takže předpokládám, že by měl být STB stále zapnutý...
a mozes mi napisat postup ako si to rozbehal?lebo ja mam na pc stale tmu
Gembll
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 16.březen 2012 - 14:34

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Gembll »

Cau, nemate nekdo radu ohledne Sparku? Pokazdy kdyz se chci pripojit pres PC k satelitu tak satak zamrzne a pomuze jen vypnout/zapnout. Co to muze delat ze to nejde? Chtel jsem prave skusit ten stream a takhle mam smulu :(
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2995
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od efendy55 »

hm ,to ide stream v sparku po sieti ? a ja že len enigma-2 to dokáže . #-o
Všetko 4K
RomanL
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 29.září 2009 - 15:05
satelitni prijimac: Amiko Alien

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od RomanL »

Přestali mi jít ve Sparku všechny slovenské stanice a některé další. V konfiguraci Oscamu jsem nic neměnil, je to ze dne na den. Nestalo se někomu něco podobného? Neměnilo se něco na kartách?
Gembll
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 16.březen 2012 - 14:34

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Gembll »

efendy55 píše:hm ,to ide stream v sparku po sieti ? a ja že len enigma-2 to dokáže . #-o
praveze vysel new Spark a ten uz to ma umet ale kdyz se chci pripojit k Web serveru tak box vytuhne a nevim proc :(
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2995
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od efendy55 »

není to náhodou ,, beta " ? v jednom softe beta mi blbli disec , ale už neviem v k ktorom ja tam mám tuším 58 ,ale momentálne mi to beží v nebule .
Všetko 4K
Gembll
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 16.březen 2012 - 14:34

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Gembll »

Mela by to byt full verze a uz jsem asi prisel v cem je problem. Box se zasekne kdyz se na nej pokusim pripojit v Chromu, kdyz jedu v IE tak to jede vpohode. Muzete nekdo vyzkouset jestli mate stejnej problem?
kadaboy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 09.únor 2010 - 21:23
satelitni prijimac: GM 990
Bydliště: Pardubice

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od kadaboy »

kubik1977 píše:
kadaboy píše:Při streamovani by měl být STB puštěný? Jsem si s tím hrál a když se dívám na PC a potom vypnu STB, tak program stále běží na PC. Ale pokud chci přepnout, tak už přestane běžet. Takže předpokládám, že by měl být STB stále zapnutý...
a mozes mi napisat postup ako si to rozbehal?lebo ja mam na pc stale tmu
Zkusil jsem to prvně a pouze v nastavení jsem povolil webserver a z PC jsem se pripojil na IP STB a potom se nainstalovala Java a spustilo se to.
Pokud máš STB připojen přes Wifi, tak bych se podíval, zda LEDka bliká - mělo by to streamovat.
Další možnost je nastavení routeru, třeba zda nejsou zakázaný nějaký porty...
TV - Panasonic 42 PX80E STB - Golden Media 990 Spark HTPC - DVB-S Pinnacle 7010x
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“