SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
drotar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 05.září 2011 - 21:02

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od drotar »

A pridruzil sa dalsi problem, cca raz za hodinu mi rapluje zvuk... Ako keby isiel cez vocoder. Trva to zhruba 15-20sek. Ma / mal niekto podobny problem?
mam ten isty problem zvuk chyti nejaku ozvenu alebo co to je trva to asi 15 sek a potom to zasa ide v poriadku. neviete poradit co to je?
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Pastoman »

drotar píše:
A pridruzil sa dalsi problem, cca raz za hodinu mi rapluje zvuk... Ako keby isiel cez vocoder. Trva to zhruba 15-20sek. Ma / mal niekto podobny problem?
mam ten isty problem zvuk chyti nejaku ozvenu alebo co to je trva to asi 15 sek a potom to zasa ide v poriadku. neviete poradit co to je?
Skus ist do MENU/vyrobne NADSTAVENIA/nadstavenia AV a uplne dole je položka:
HDMI Dolby digital daj na vyp.
Sa mi zda že pri zapnutej tejto položke to robilo aj mne,teraz no problem. :poklona:
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
drotar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 05.září 2011 - 21:02

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od drotar »

Pastoman píše:
drotar píše:
A pridruzil sa dalsi problem, cca raz za hodinu mi rapluje zvuk... Ako keby isiel cez vocoder. Trva to zhruba 15-20sek. Ma / mal niekto podobny problem?
mam ten isty problem zvuk chyti nejaku ozvenu alebo co to je trva to asi 15 sek a potom to zasa ide v poriadku. neviete poradit co to je?
Skus ist do MENU/vyrobne NADSTAVENIA/nadstavenia AV a uplne dole je položka:
HDMI Dolby digital daj na vyp.
Sa mi zda že pri zapnutej tejto položke to robilo aj mne,teraz no problem. :poklona:
mam to vypnute ... takze tam asi problem nebude ... ale aj tak diki za odpoved. Ma este niekto ine riesenie?
drotar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 05.září 2011 - 21:02

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od drotar »

Takze prepol som SPDIF z Automatic na PCM a od rana to uz ani raz neurobilo ... dufam ze uz ani neurobi :clapping:

TAK BOHUZIAL, NEFUNGUJE TO .... porucha sa opat vyskytla vecer ... :o
romikck
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 10.červen 2008 - 20:41

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od romikck »

Mam na vas dotaz co by jste mi doporucily?? potrebuji neco na sdileni karet po netu,je vhodny tento nebo by jste doporucily klon dreambox 800 HD za 3800,-kc ??
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Pastoman »

romikck píše:Mam na vas dotaz co by jste mi doporucily?? potrebuji neco na sdileni karet po netu,je vhodny tento nebo by jste doporucily klon dreambox 800 HD za 3800,-kc ??
ALIEN zo zdielanim nema problem tak ako pod Sparkom tak aj pod enigmou2 ja som snim spokojny ma dobru soft.podporu číta aj IRD. karty ale na druhej strane dreambox je dreambox kartyIRD? ,ale klon je klon.Rozhodnutie je na tebe. :poklona:
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
zimik1410
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 16.říjen 2011 - 11:20

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od zimik1410 »

ako vám funguje funkcia USALS na tomto prímači? aký motor na otáčanie paraboly je najlepší? dik.
hihihi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 26.září 2010 - 9:31
satelitni prijimac: Xtrend ET-8000 / ATV 5.3

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od hihihi »

Používám s Pinguluxem motor Staab HH90, nastavení USALS a funguje normálně.
Uživatelský avatar
desperad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 05.duben 2007 - 21:38

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od desperad »

zdravim alienov...
mam otazku za sto bodov :D vie niekto o nejakom funkcnom prevode settingu *.abs, *.udf a pod. na *.xml pre aliena?, a este podotazka ako v spark-edite otvorit zalohu z prijimaca-totiz xml je tam len maly asi 1kB subor a ten sparkedit nevidi...,alebo je aj iny dostupny editor? a este poznamocka
z dnesneho rana neviem ci len slabo vidim ale zda sa mi ze z download sekcie zmizol download pre alien-spark?!
drto
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 212
Registrován: 16.září 2010 - 14:51

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od drto »

desperad píše:zdravim alienov...
mam otazku za sto bodov :D vie niekto o nejakom funkcnom prevode settingu *.abs, *.udf a pod. na *.xml pre aliena?, a este podotazka ako v spark-edite otvorit zalohu z prijimaca-totiz xml je tam len maly asi 1kB subor a ten sparkedit nevidi...,alebo je aj iny dostupny editor? a este poznamocka
z dnesneho rana neviem ci len slabo vidim ale zda sa mi ze z download sekcie zmizol download pre alien-spark?!
download tam je:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=13&t=41349
:wink:
DM800HD klon - Image OpenPLI
13E + 19,2E + 23,5E + 28,2E
Amiko Alien SHD 8900 (uz je posunuty svokrovi) - PKT GM990 E2 NEBULA v3 - Skin: Silver HD
Oscam 6241
tee
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 12.květen 2010 - 18:19

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od tee »

drotar píše:Takze prepol som SPDIF z Automatic na PCM a od rana to uz ani raz neurobilo ... dufam ze uz ani neurobi :clapping:

TAK BOHUZIAL, NEFUNGUJE TO .... porucha sa opat vyskytla vecer ... :o
Tiez som to skusal menit... ale stale to robi!!! Ma este niekto tiez ten problem? idem skusit akurat downgrade na fw 1.2.08, ak nepomoze ani to, tak idem asi aliena vymenit za optibox gekko...
wert22
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 30.září 2008 - 7:25
satelitni prijimac: ET-9500 Open Pli4

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od wert22 »

Zdarec. Už jste někdo řešil propojení s DVD Rekordérem? Asi to jde jen analogově?
ET-9500 Open Pli4
tee
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 12.květen 2010 - 18:19

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od tee »

No tak problem s "vypadkom zvuku" sa mi asi podarilo vyriesit spominanym downgradom z 1.2.09 na 1.2.08, neurobilo mi to uz druhy den, vacsinou to robilo kazdu hodinu, dve. Takze ako mozne riesenie vam, co mate tento problem odporucam, aby ste si downgradli FW... mozno ak si ho teraz upgradenem na .09, tak to robit nebude... uvidime. skusim a dam vediet...
drotar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 05.září 2011 - 21:02

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od drotar »

tee píše:No tak problem s "vypadkom zvuku" sa mi asi podarilo vyriesit spominanym downgradom z 1.2.09 na 1.2.08, neurobilo mi to uz druhy den, vacsinou to robilo kazdu hodinu, dve. Takze ako mozne riesenie vam, co mate tento problem odporucam, aby ste si downgradli FW... mozno ak si ho teraz upgradenem na .09, tak to robit nebude... uvidime. skusim a dam vediet...
Daj vediet ako si dopadol ... este pockam na tvoju spravu ...
bobo13
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 22.říjen 2011 - 22:13

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od bobo13 »

Neviete kto vyvija Spark pre Amiko, chcel by som vediet ci riesia pretacanie pri pozerani filmov. Na Enigme to funguje a v Sparku to nejde
kispicer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 07.březen 2010 - 12:02
satelitni prijimac: Amiko SHD-8900 Alien, Vu+ Duo

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od kispicer »

bobo13 píše:Neviete kto vyvija Spark pre Amiko, chcel by som vediet ci riesia pretacanie pri pozerani filmov. Na Enigme to funguje a v Sparku to nejde
Přečti si přiložený text k softu 1.2.09
- Improved video player (new video player driver coming soon)
Jestli to je pravda tak se ve sparku už brzy objeví nový media player
Vu+ DUO PVR Twin
OpenATV-3.0-vuduo
MOTOR Optibox DM 2400
drto
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 212
Registrován: 16.září 2010 - 14:51

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od drto »

bobo13 píše:Neviete kto vyvija Spark pre Amiko, chcel by som vediet ci riesia pretacanie pri pozerani filmov. Na Enigme to funguje a v Sparku to nejde
pretacat video ide aj v sparku. ked podrzis sipku doprava na ovladaci tak ti bude pretacat video. skus a uvidis ze to ide. tu sipku musis stale drzat aby ti to pretacalo. ked ju pustis tak pretacanie prestane :wink:
DM800HD klon - Image OpenPLI
13E + 19,2E + 23,5E + 28,2E
Amiko Alien SHD 8900 (uz je posunuty svokrovi) - PKT GM990 E2 NEBULA v3 - Skin: Silver HD
Oscam 6241
zzaner
Odborník
Odborník
Příspěvky: 446
Registrován: 07.červenec 2007 - 13:15

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od zzaner »

Já ve sparku přehrávám filmy(od doby co mám tento přijmač)z USB disku.Toto můžete honit vpřed--vzad,dle libosti(ale nahrávání nepoužívám,je nepraktické,pro svou nepraktičnost!!)Je třeba se stále :book: :poklona:
pivinecek25
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 26.říjen 2011 - 20:19

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od pivinecek25 »

Ahoj, mam dotaz jak pridám nejakou družici na amiko alien 8900. Mam na mysli kdyz zmacknu na dalkovém ovladaci tlacítko SAT - tak tam nemam vsechny druzice. Kdyz se napichnu pres ftp na Amiko, ve ktere slozce jsou tam ulozene udaje o jednotlivých satelitnich pozicich? Nejak tam nic nemuzu najit. Diky moc.
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Pastoman »

pivinecek25 píše:Ahoj, mam dotaz jak pridám nejakou družici na amiko alien 8900. Mam na mysli kdyz zmacknu na dalkovém ovladaci tlacítko SAT - tak tam nemam vsechny druzice. Kdyz se napichnu pres ftp na Amiko, ve ktere slozce jsou tam ulozene udaje o jednotlivých satelitnich pozicich? Nejak tam nic nemuzu najit. Diky moc.
Myslim že sa ti zobrazia len tie družice na ktorych si si vyhladal programy t.j ktore si preskenoval :poklona:
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“