SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
pivinecek25
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 26.říjen 2011 - 20:19

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od pivinecek25 »

aha, ja jsem pomerne novej uzivatel amika, ja tam nahral hned jak jsem to mel nove nejake setting s druzicema a kanalam, zitra za svetla zkusim najet MENU - INSTALOVAT - tam najedu na nejakou druzici a kouknu z okna jestli se mi toci parabola , jak jo tak je mi jasne ze pak uz staci proskenovat jenom druzici a ona se tam asi do SAT prida. jinak USAL mi funguje suprove na ty druzice ktera tam mam prednastaveny - resp. ktere jsem stahnul.
pivinecek25
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 26.říjen 2011 - 20:19

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od pivinecek25 »

Ahoj, nainstaloval jsem novou verzi Sparku, mel jsem predtim nejakou starsi 1.1.3... tak neco, ted jsem nainstaloval tu nejnovejsi 1.2.09, nainstaloval jsem pluginy na emu - Mcas, Mgcamd a CCCam214, s temito pluginy mi chodili programy v Biss kodu na stare verzi sparku bez problemu, ted na te nove verzi sparku 1.2.09 mi Biss kody nejedou, mam tmu. SoftCam.key - tam mam treba biss kod pro NTV spor následující:

F 1FFB0138 00 A021230035461400 ; NTV Spor
F 1FFB0138 01 A021230035461400 ; NTV Spor

mam je nejak blbe v softcam.key? v nejakem jinem tvaru nez maji byt? Pak se je jeste pokousim zadat do Mcas ručně přes červené tlačítko a KeyEdit

Caid - 2600; provider - 1FFB01, type - Even; Index - 38, Key Data - A021230035461400

Caid - 2600; provider - 1FFB01, type - Odd; Index - 38, Key Data - A021230035461400

zadavam to nejak blbe? nebo mi prosim poradte co za plugin na biss key na NTV spor mam nahrat. Vcera mi El Clasiko slo a dneska jsem do toho vrtal a nejde mi to , diky moc za rady
kispicer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 07.březen 2010 - 12:02
satelitni prijimac: Amiko SHD-8900 Alien, Vu+ Duo

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od kispicer »

Ja bych tam ručně rozhodně nic nedával [-X
tady máš WLToolv02 plugin.
Ten udělá vše namísto tebe
Vu+ DUO PVR Twin
OpenATV-3.0-vuduo
MOTOR Optibox DM 2400
pivinecek25
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 26.říjen 2011 - 20:19

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od pivinecek25 »

WLtool jsem nakopiroval pres Total Comander, ale NTV spor porad tma, plugin je zelenej a zaplej, jak dlouho tak muze trvat nez se stahne ten update? Je to v řádech hodin nebo minut? diky moc
kispicer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 07.březen 2010 - 12:02
satelitni prijimac: Amiko SHD-8900 Alien, Vu+ Duo

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od kispicer »

pivinecek25 píše:WLtool jsem nakopiroval pres Total Comander, ale NTV spor porad tma, plugin je zelenej a zaplej, jak dlouho tak muze trvat nez se stahne ten update? Je to v řádech hodin nebo minut? diky moc
To nestačí že je zelený,ale musíš zmáčknout červené (start OSD) a potom ještě (get new mcsa data) nebo něco takového
k**s ti stáhne běhěm chvílky,ale potom musíš restartovat přijímač a zapnout mcas
Vu+ DUO PVR Twin
OpenATV-3.0-vuduo
MOTOR Optibox DM 2400
pivinecek25
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 26.říjen 2011 - 20:19

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od pivinecek25 »

jj, to jsem pres to cervene tlacitko tam natahl tu aktualizaci, akorat jsem nerestartoval, ted jsem to udelal a NTV spor porad tma, ani actimai nefungoval - tam sla italska liga - ty biss key to proste necte. Muzes mi sem vhodit jeste link odkud mas ten Mcas? Jestli nemam nejakou verzi ktera neumi ty biss key. Jinak Bulsat , ORF a C+ NL jedou. V pluginech mam Mcas, Mgcamd, WLToolv02 a CCAM214. Biss kody by mel Mcas brat bez problemu ne?
kispicer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 07.březen 2010 - 12:02
satelitni prijimac: Amiko SHD-8900 Alien, Vu+ Duo

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od kispicer »

tak zkus tam tad nějaké novější pluginy z download sekce.Jsou tam odkazy a vše co potřebuješ,jen stačí trochu :book:
Vu+ DUO PVR Twin
OpenATV-3.0-vuduo
MOTOR Optibox DM 2400
Uživatelský avatar
desperad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 05.duben 2007 - 21:38

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od desperad »

zdravim vas, mam taky problemik.. :D v 8900/posledny spark/oscam/UPC napriek nastavenej cestine mam vsade defaultne madarske audio...vieme s tym nieco urobit ?! manualne sa kazdy kanal prehodit samozrejme da ale....
problem sa prenasa aj zalohou user db.
Uživatelský avatar
Klamm
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 22.leden 2011 - 19:21
satelitni prijimac: Octagon

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Klamm »

ahoj, mám problém:Alien- spark mi přehraje film MKV, ale nejde zvuk DTS (VIDEO : [x264] @ 9518kbps, AUDIO: [DTS] @ 1508kbps).Neví někdo který FW by to zvládl, nebo to umí některá E2 ?Dík za radu.
pivinecek25
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 26.říjen 2011 - 20:19

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od pivinecek25 »

Tak biss key vyřešeny. Stáhla jsem dle vašich rad nejnovější pluginy ze sekce download - tyto :

PLUGIN all emu zo 7.11.2011 obsahuje: OSCAM,MGCAMD a MCAS pre SPARK od verzie 1.2.07
+ PLUGIN WL Tool v.02-keyupdater pod spark.


Ted nejvetsi zadrhel. Kdyz v plugnech pres cervene tlacitko OSD najedu na editaci klici v MCAS tak je tam nabidka: Mediaguard, Viacces, Irdeto, Cryptoworks atd... ale chybi tam nabidka Biss, ta se otevre kdyz najedete do Mediaguard - zelenym tlacitkem pridate jakoby novej kod, do policka CAID - napsat - 2600 - a zmacknout OK a Exit. V ten moment se otevre v MCAS nabidka Biss - tam kde je mediaguard, viacces, irdeto atd.. tak ted naskoci Biss nabidka - no a pak uz je vyhrano, klice opsat v www.najmsat.com - sekce Biss a frci to, uuuf to dalo :))
Uživatelský avatar
WorkingPedro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 21.prosinec 2011 - 22:36

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od WorkingPedro »

Zdravím všetkých, mám Aliena SHD8900 (s kartou Skylink) už cca 2 mesiace a mám s ním hneď niekoľko problémov a potreboval by som poradiť...

1. CSFilm šiel asi 1 deň po prvom zapojení, potom už nefungoval... mal by byť v základnej ponuke, takže by mi mal ísť v každom prípade a nejde... keď som sa vrátil do továrenských nastavení a preskenoval som kanály nanovo, tak to šlo zase asi 1 deň...

2. Podľa toho čo som sa dozvedel tu na fóre, doporučujú sa USB kľúče od Kingstonu... mám 4GB Kingston a pokiaľ je v prístroji zasunutý, tak zhruba 1-2x denne začnú úplne vypadávať kanály a musím rebootovať (bez kľúča to je tak 1x za týždeň), to že pri timeshifte niekedy skáče v čase dopredu-dozadu, to som sa dočítal, že je vraj bug, ktorý sa chystajú odstrániť, takže to neriešim...

3. Najhorší problém - neustále mi vynecháva zvuk, úplne krátke milisekundové výpadky, ktoré spôsobujú že v 1 slove vypadne 1 hláska... keď som nahodil najnovší Spark, 5 dní bolo všetko OK a potom začal ten zvuk znovu... a čím ďalej tým viac, reboot pomôže na chvíľu a potom to robí znovu... niekto tu už riešil problémy so zvukom a vyriešil to downgradom Sparku, ale mne to robilo aj na predošlej verzii, aj na tejto...

prosím vás, povedzte mi niekto, že to iba ja som lama a prístroj je v poriadku a musím s ním urobiť úkon XY ... lebo už mám z neho šedivé vlasy #-o , dlho som všeličo skúšal, čítal fóra, študoval problémy ostatných, nahodil najnovší Spark, skenoval kanály, ale riešenia na tieto moje problémy som nenašiel... vždy keď niečo pomohlo (reboot, restart pluginu, továrenské nastavenia), tak to bolo len dočasne, no nechce sa mi veriť, že mám chybný kus...
hihihi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 26.září 2010 - 9:31
satelitni prijimac: Xtrend ET-8000 / ATV 5.3

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od hihihi »

Údajně by už mělo jít stáhnout nový firmware 1.2.31 skrze online aktualizaci. Zkuste to někdo a dejte vědět, nejsem u stroje..
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Pastoman »

hihihi píše:Údajně by už mělo jít stáhnout nový firmware 1.2.31 skrze online aktualizaci. Zkuste to někdo a dejte vědět, nejsem u stroje..
A potom si sa zobudil :Yahoo!: 8)
Veselé Vianoce!!! :santa:
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
kispicer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 67
Registrován: 07.březen 2010 - 12:02
satelitni prijimac: Amiko SHD-8900 Alien, Vu+ Duo

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od kispicer »

Pastoman píše:
hihihi píše:Údajně by už mělo jít stáhnout nový firmware 1.2.31 skrze online aktualizaci. Zkuste to někdo a dejte vědět, nejsem u stroje..
A potom si sa zobudil :Yahoo!: 8)
Veselé Vianoce!!! :santa:
No jo.....opravdu to existuje,ale pouze pro GM990 a GM990 RELOADED prozatím :(
boot.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vu+ DUO PVR Twin
OpenATV-3.0-vuduo
MOTOR Optibox DM 2400
drotar
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 05.září 2011 - 21:02

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od drotar »

Ale ano je tam .... akurat aktualizujem ... no uvidime
drto
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 212
Registrován: 16.září 2010 - 14:51

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od drto »

ano potvrdzujem ze je moznost stiahnut soft 1.2.31 priamo cez box v spark menu/aktualizacia
:wink:
DM800HD klon - Image OpenPLI
13E + 19,2E + 23,5E + 28,2E
Amiko Alien SHD 8900 (uz je posunuty svokrovi) - PKT GM990 E2 NEBULA v3 - Skin: Silver HD
Oscam 6241
hihihi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: 26.září 2010 - 9:31
satelitni prijimac: Xtrend ET-8000 / ATV 5.3

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od hihihi »

Dokáže si už konečně Spark zapamatovat zvolenou audio stopu na jednotlivém TV programu?
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Pastoman »

NOVINKY
2011. 12. 24. 12:23:02
Veselé Vianoce! - Nový softvér Spark
Prajeme všetkým veľmi veselé Vianoce s novou iskru Software (2.1.31) pre Alien k dispozícii na našich webových stránkach, a Spark on-line, zavedenie Spark Portal (beta), optimalizovaná Opera Web-prehliadač s podporou HTML5 videa, a stanovenie problémy SHOUTcast pripojenie!

Berem :oops: späť čo som vravel o novom sparku ale vtom čase nikde nič nebolo čas pridania z ofic.stranky Amika je vid hore. :poklona:
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
drto
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 212
Registrován: 16.září 2010 - 14:51

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od drto »

stiahnty novy fw - nainstalovany - nebadam ziadne meny :D :D ale ide to ako ma a to je prvporade. share funguje, karta ide, ako server ide a viac mi netreba :D :D
DM800HD klon - Image OpenPLI
13E + 19,2E + 23,5E + 28,2E
Amiko Alien SHD 8900 (uz je posunuty svokrovi) - PKT GM990 E2 NEBULA v3 - Skin: Silver HD
Oscam 6241
slick
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 22.prosinec 2011 - 23:23

Re: SPARK / AMIKO SHD8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od slick »

Ahojte, konecne jsem se dokopal a poridil satelit a k nemu aliena. Po par dnech ladeni vse k velkymu nadseni slape, za ty prachy bomba, mam jen jeden problem a prosim o radu.
Pouzivam mgcamd+newcamd ale po kazdym nabootovani krabicky sice plugin sviti, ze se rozjel, ale ocividine nefunguje. Musim ho vzdy vypnout, zapnout a pak vse hned slape. Mam vcerejsi verzi sparka + nejnovejsi plugin co jsem nasel tady na foru v download sekci. Nejakej tip prosim?
Dikes
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“